Co to jest hosting

Jednym z pojeć, nierozerwalnie związanych z Internetem, jest hosting. Na czym zatem polega hosting i na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru tej usługi.

Otóż, hosting to inaczej usługa, która polega na udostępnieniu serwerów firmom i osobom prywatnym. Sprowadza się to generalnie do faktu, że aby posiadać swoją stronę w Internecie należy mieć serwer, na którym strona ta zostanie umieszczona. Podobnie jest w przypadku poczty elektronicznej w swojej domenie, aby ją posiadać powinniśmy mieć odpowiednio skonfigurowany serwer. Takie poczynania jednakże wiążą się z olbrzymimi nakładami typu: zakup stałego łącza, odpowiedniego sprzętu, licencji na oprogramowanie, czy posiadanie wykwalifikowanych administratorów. W odpowiedzi na potrzeby klientów powstał więc hosting. Usługi świadczą firmy, które specjalizują się w wynajmowaniu wirtualnych serwerów, co w efekcie daje znacznie niższe koszta osobie wynajmującej serwer.

Jeżeli rozważamy ewentualność hostingu, zwróćmy uwagę na to, czym charakteryzuje się dobry hosting. A zatem ważna jest przede wszystkim pojemność konta. Dla osób, które zamieszczają jedynie stronę i kilka kont e-mail, w zupełności powinna wystarczyć pojemność 200-300 MB. Obok pojemności ważną cechą jest transfer konta, który dla wiekszości zastosowań powinien wynosić 3GB. Bazę danych będą potrzebować osoby, których strony należą do nieco bardziej skomplikowanych, a wsparcie techniczne będzie szczególnie istotne dla osób początkujących w hostingu. Na koniec należy bardzo dokładnie sprawdzić tzw. tani hosting, który jest niejednokrotnie prowadzony przez firmy jednoosobowe, świadczące usługi o bardzo niskiej jakości, co w rezultacie naraża klientów na poważne straty.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/846-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #7 in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367