Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Hosting

Co to jest hosting

Jednym z pojeć, nierozerwalnie związanych z Internetem, jest hosting. Na czym zatem polega hosting i na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru tej usługi.

Otóż, hosting to inaczej usługa, która polega na udostępnieniu serwerów firmom i osobom prywatnym. Sprowadza się to generalnie do faktu, że aby posiadać swoją stronę w Internecie należy mieć serwer, na którym strona ta zostanie umieszczona. Podobnie jest w przypadku poczty elektronicznej w swojej domenie, aby ją posiadać powinniśmy mieć odpowiednio skonfigurowany serwer. Takie poczynania jednakże wiążą się z olbrzymimi nakładami typu: zakup stałego łącza, odpowiedniego sprzętu, licencji na oprogramowanie, czy posiadanie wykwalifikowanych administratorów. W odpowiedzi na potrzeby klientów powstał więc hosting. Usługi świadczą firmy, które specjalizują się w wynajmowaniu wirtualnych serwerów, co w efekcie daje znacznie niższe koszta osobie wynajmującej serwer.

Jeżeli rozważamy ewentualność hostingu, zwróćmy uwagę na to, czym charakteryzuje się dobry hosting. A zatem ważna jest przede wszystkim pojemność konta. Dla osób, które zamieszczają jedynie stronę i kilka kont e-mail, w zupełności powinna wystarczyć pojemność 200-300 MB. Obok pojemności ważną cechą jest transfer konta, który dla wiekszości zastosowań powinien wynosić 3GB. Bazę danych będą potrzebować osoby, których strony należą do nieco bardziej skomplikowanych, a wsparcie techniczne będzie szczególnie istotne dla osób początkujących w hostingu. Na koniec należy bardzo dokładnie sprawdzić tzw. tani hosting, który jest niejednokrotnie prowadzony przez firmy jednoosobowe, świadczące usługi o bardzo niskiej jakości, co w rezultacie naraża klientów na poważne straty.